wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio konserwowane płoty z drewna w mgnieniu oka się niszczą i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy zacząć od należytego i skrzętnego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów wariant płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz